Як правильно вибирати Power Bank: поради експертів SmartEra
- Коментарів: 2
- Переглядів: 1088
Зміст
- Як вибрати правильну ємність акумулятора
- Найкращі виробники
- Які роз'єми повинні бути у пристрої
- Яка має бути вихідна напруга повербанку
- Потужність та швидкість зарядки
- Сумісність повербанку з вашими пристроями
- Додаткові функції: чи потрібні вони
- Як визначити підробку
Як вибрати правильну ємність повербанку?
Об'єм заряду переносного акумулятора, відомого також як повербанк, зазвичай вимірюється в міліампер-годинах (мА·год). Від цього показника безпосередньо залежать габарити пристрою та кількість зарядок, які можна отримати для свого смартфона чи іншого електронного пристрою. Важливо враховувати, що фактична ємність акумулятора може бути меншою за заявлену, особливо в бюджетних моделях. Це з фізичними процесами, як-от втрати енергії у процесі перетворення напруги. Наприклад, при заявленій ємності в 20 000 мА год реальний обсяг може коливатися в діапазоні 1400-16000 мА год.
Для смартфона добре підійде компактний варіант до 10000 мА · год. Такі акумулятори легкі (150-200 г) і їх можна легко помістити в кишеню або сумочку. Вони підходять для однієї або двох зарядок, залежно від моделі вашого смартфона, та є бюджетним вибором для повсякденного використання у місті. Проте вони не підійдуть для планшетів чи ноутбуків, а також для використання в умовах походу. У разі краще вибирати повербанк з ємністю від 10 до 20 тис. мА·ч. Місткість понад 20 000 мА·год вже підходить для заряджання ноутбуків, але не будь-який Power Bank з великою ємністю підійде для заряджання ноутбука.
ПОРАДА
Визначте ємність батареї вашого смартфона в мА год, щоб зрозуміти, скільки повних зарядок можна отримати від вибраного повербанка.
Найкращі виробники Power Bank
Довіряйте пристроям від відомих виробників: Samsung, Xiaomi, Honor, Huawei, Baseus, Usams, Hoco. Вони пропонують якісні повербанки та цінують свою репутацію. Особливо гарний вибір акумулятора того ж бренду, що ваш смартфон. Варіанти від спеціалізованих виробників аксесуарів також цікаві: Zendure, HyperJuice, Anker, TravelCard.
Які роз'єми повинні бути в банку енергії
Роз'єми, які часто можна виявити в повербанках, включають USB Type-C, USB Type-A, Micro-USB, трохи рідше Lighting.
Micro-USB та USB Type-C необхідні для зарядки самого повербанку. Також роз'єм Type-C може працювати як на вхід так і на вихід. Важливо переконатися, що в портативному акумуляторі є необхідні вихідні роз'єми. Це можна виправити за допомогою адаптера, якщо роз'єм несумісний, але краще уникнути такої необхідності.
Звертайте увагу на вихідну напругу
Сила вихідного струму визначає швидкість зарядки від повербанку. Цей параметр вказується виробником на упаковці або на сайті у технічних характеристиках. Силу струму вашого смартфона можна знайти в інструкції, яка йде в комплекті: поряд із цифрою буде буква «А», наприклад, 3А. Сила струму повербанка має перевищувати силу струму смартфона. Якщо сила струму менша, заряджання буде повільним, якщо більше – швидкість заряджання не збільшиться, але можливий ризик перегріву на пристроях низької якості без вбудованої системи захисту. Але якщо йдеться про дорогий пристрій відомого бренду, то можна не перейматися тим, що сила струму в портативному акумуляторі значно перевищує силу струму, яка вказана на вашому зарядному пристрої. Подібні повербанки вміють регулювати силу струму під конкретну модель електронного пристрою.
Потужність та швидкість зарядки
Для моделей з роз'ємом USB-C потрібна потужність щонайменше 15 Вт. Для USB Power Delivery потужність має бути щонайменше 18 Вт. Для повербанків із роз'ємами USB-A або Micro-USB потужність має бути не менше 8 Вт. При меншій потужності швидкість заряджання буде надто низькою.
Сумісність повербанку з вашим пристроєм
Різні бренди смартфонів використовують різні технології швидкого заряджання. Якщо формати не збігаються, це, як правило, не впливає на безпеку смартфона або повербанка, за умови, що повербанк не є дешевою підробкою, але пристрій може заряджатися повільніше. Айфони та деякі інші моделі телефонів та ноутбуків підтримують формат швидкого заряджання USB Power Delivery. Інший поширений формат – Qualcomm Quick Charge. Є ще багато інших менш популярних стандартів заряджання. У будь-якому випадку, перед покупкою портативного акумулятора, варто дізнатися, який тип швидкої зарядки підтримує ваш смартфон.
Додаткові функції: чи потрібні вони?
- Захист від вологи та пилу. Це важливо лише у випадку, якщо ви плануєте використовувати повербанк у похідних умовах. В інших випадках ця функція не є обов'язковою.
- Індикатор. Корисна функція, яка дозволяє бачити ємність на вбудованому дисплеї пристрою, а також інші важливі параметри. Рекомендуємо купувати банки енергії, які мають вбудований дисплей.
- Сонячна панель. Площа поверхні акумулятора зазвичай недостатня для ефективного заряджання від сонячних променів, тому це марна річ. Плюс до всього повербанк не варто залишати на сонці. Найкраще купити окремо сонячну панель та заряджати Power Bank від неї, а його самого сховати у тінь.
- Ліхтарик. Корисна функція для похідних умов, хоча можна обійтися без неї.
- Матеріал корпусу. Пластик легший і дешевший, тоді як алюміній схильний до подряпин.
Як визначити, чи є повербанк підробкою
Купуйте повербанки у надійних торгових мережах або офіційних магазинах брендів. Це допоможе мінімізувати ризик придбання підробленого товару. Як правило, виробники підробок використовують чужі бренди, і відмінності між оригіналом і реплікою можуть бути помітні відразу: неякісна збірка, дефекти кнопок, усередині - неякісна батарея з ємністю, що не відповідає заявленій. На упаковці можуть бути дефекти, а загальна якість типографіки може бути низьким. також
Не купуйте пристрої за дуже низькою ціною: продавці на ринках та переходах можуть пропонувати китайські підробки, потім продаючи їх як оригінали. Незважаючи на те, що жоден акумулятор не забезпечує 100% надійність, краще вибирати перевірені товари у надійних продавців. Не може коштувати повербанк ємністю 50 000 mah 300-500 грн.